Web Analytics Made Easy - Statcounter

ראש השב"כ לא יכול למנוע את הרצח הבא + YNET אמיצים אנונימיים

1. ראש השב"כ, אבי דיכטר, הופיע היום בפני ועדת חוץ וביטחון של הכנסת.

ראשית, נדמה לי שבתחילת היום יוחס לו המשפט "מייחלים באופן אקטיבי" (למותו של ראש הממשלה). גם תומר שם לב לכך.
אם אכן משפט כזה נאמר על מר דיכטר, הרי שהוא ראוי להימנות על אחד ממחדשי השפה העברית.
הצעות חלופיות, אם יורשה לי: עורגים באופן פעיל, משתוקקים באופן מעשי, מתפללים באופן חד-משמעי, מתכננים רצח.
לא, בעצם את המשפט האחרון אומרים על ערבים. ליהודים יש שפה אחרת.

ולעצם העניין – תמוהה טענתו של מר דיכטר על כך שלא ניתן לעצור יהודים מייחלים כי "החקיקה בישראל בנושא ההסתה איננה מאפשרת לנו במקרים רבים לפעול נגדם, משום שיש קושי לתרגם 'תחושות בטן' למעצר מינהלי או לכתב אישום פלילי", אבל אם הם היו פלשתינאים, הוא דווקא כן היה עוצר אותם. יש חוק ויש פופיק.

האם לפי ראייתו של מר דיכטר החקיקה בישראל תופסת על פי שטח או על פי אזרחות?
כי אם על פי אזרחות, הרי שניתן להניח בוודאות גבוהה כי למייחלים יש תעודות זהות ישראליות, ועל כן חלה עליהם החקיקה המקלה. ומה אם הם תושבי השטחים? הגבעות שאינן נחשבות מדינת ישראל, אלא שטח צבאי?
ואם הם יממשו את היכולת שלהם לייחל, ויכלו את ראש הממשלה – האם יוכל מר דיכטר להורות על תפיסתם? האם גם אז השאלה תהיה איפה הם מימשו את יכולתם – בשטחים או במדינת ישראל? זה חשוב, כי חוק זה חוק.

אגב, מר דיכטר, פעם, לפני פחות משנה, הכנסת יהודי, תושב השטחים, בשם נועם פדרמן, למעצר מינהלי. האם החוק השתנה מאז? או כי אז התכנון היה לפגוע בערבים, ולא ביהודי?

מר דיכטר, אם אתה מסוגל לקבוע ברמת וודאות גבוהה שאנו על סף רצח נוסף של ראש ממשלה, ואתה טוען שאין בידך את הכלים למנוע אותו – מהר והתפטר מתפקידך, כי לא תוכל אחר כך להגיד "לא ידעתי", וחבל שתופיע בפני ועדת החקירה העתידית.
נקה את עצמך מראש.

 

2.

(גילוי נאות: אני גר ברמת השרון. מצד שני, אני לא מכיר את המצולמים בכתבה)

סליחה שאני מערבב שמחה בשמחה, פשוט מאוחר ואין לי כוח לפתוח רשימה חדשה. ושוב סליחה, ששוב אני מזכיר את YNET, ערב שני ברציפות. באמת שהם מספקים הרבה עניין.

האתר החליט לחנך את עם ישראל (בכל אופן,  מדור "תרבות"). סחתיין על הכותרת מהשיר של פורטיס, הם מחוברים. בכל אופן – יפה. מטרה נעלה.
באמת מפריע להם שבני נוער הורמונלים נדחפים למסך בזירת רצח.
ואיזה פאתוס! איזו שפה – "טורדת את מנוחתנו ושלוותנו"! הם בפוזה של רפי גינת: "ynet מבטיח לעקוב אחר התופעה ולמגר אותה"! איפה תא הטלפון הקרוב?

ולי מפריעות פרסומות לספא / מכונית / מכללה מסביב לכתבה העוסקת בחיילים שנהרגו בצפון. באמת, קצת יותר רגישות בכיס.
ואגב, אם הם כל כך טורחים להכין תחקירי עומק שכאלו, בכדי לגרום לריבוי תגובות – איך זה שעד היום הם לא הכניסו פרסומות לחלון התגובות? בזבוז של מקור הכנסה בטוח. כדאי ללכת על זה.

והעיקר, למה אף אחד לא חתום על המנשר החברתי הזה? סתם YNET? למי נוכל להודות באופן אישי על אומץ הלב וההליכה בראש המחנה התרבותי? מה קרה? אתם מפחדים מתביעה אישית על ההעלאה למוקד הזו? או שאתם סתם מפחדים ש"שני החצופים" יבואו וידפקו לכם מכות?

פחדנים.

Join the Conversation

3 Comments

 1. חבר שלי טוב, איך שראיתי אותו באינטרנט התקשרתי אליו לארץ אמרתי לו: מברוק שיחקת אותה.
  אמרתי לו גם שעכשיו כל היפי נפש בטוח ירדו עליו ויגידו הוא תופעה מכוערת, כל השטויות של המפגרים הקטנים האלו. שים זין אחי כמו שאתה עושה ובהזדמנות שים גם לכמה שמאלניות .
  אמר לי ואלה ארתור אתה נביא, כבר היו עלינו בווינט איזה מאתיים תגובות.
  אמרתי לו: עלינו? מה זה, למדת כבר לדבר כמונו בלשון רבים.
  אמר לי: מה אתה מתפלא, אתה ארתור מורה הדרך, הדמות הרוחנית האור לפני המחנה של כולנו הנשארים בארץ וצריכים לסבול את השמאלנים, כל דבר אנחנו לומדים ממך.
  מה נגיד לכם, התרגשנו וירדו מעינינו דמעות, אפילו ערסים כמונו בוכים לפעמים, שלא תגידו.

 2. לשיטתך, במודעת הדרושים לתפקיד ראש השב"כ צריך להופיע "דרוש שקרן", שהרי אסור לראש השירות לומר את האמת בקשר לכלים העומדים לרשותו לצורך ביצוע תפקידו.

  אבל העיקר: יש די והותר פורומים פתוחים שראש השב"כ יכול להופיע בהם. אם הוא בוחר לומר משהו בפורום סגור ומסרב לאשר או להכחיש אותו בתקשורת, אני לא חושב שהאחרונה צריכה לתת לו את השירות של פרסום דברים-שכאילו-אמר-ושמצד-שני-יוכל-להתכחש-להם-אח"כ.

  בנוגע לתחולה של חקיקה, זה תלוי בחוק (ולפעמים בסעיף) הספציפי. כך למשל העובדה שדניאל יוברט אינו אזרח ישראל לא מנעה את הרשעתו וענישתו בהתאם לחוק העונשין על עבירה שביצע בשטח ישראל (http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/454401.html). לעומת זאת, האיסור על שידורי טלוויזיה מכלי-שיט הנמצא מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל חל רק על ישראלים ותושבי ישראל (ס' 5א(ב) כאן: http://www.moc.gov.il/new/documents/legislation/b36.pdf )

 3. אני כתבתי שהוא צריך לשקר?!
  מכיוון שאני מעריך אותו (לפחות את דמותו התקשורתית, עקב חוסר היכרות אישית) – אני מציע לו להתפטר, אפילו לא מטעמי כבוד עצמי, רק בכדי לשמור על הטוסיק. למה לשקר?

  גם להגיד שאין לו מה לעשות וגם להישאר בתפקיד – זו כבר צביעות.
  אני בטוח שאדם בדרגתו ימצא מייד עבודה טובה במגזר האזרחי. זה לא שיהיו לו בעיות פרנסה עקב התפטרות על רקע שכזה. להיפך, אפילו יכבדו אותו יותר.
  התפטרות רועשת היא גם כלי נשק, היא תעורר את כולם הרבה יותר מכל מעצר מינהלי שהוא יבצע.

  לגבי החוק:
  כמו שהוא אמר בעצמו, אם אלו היו פלשתינאים, הם היו נעצרים, בין אם זו הסתה או תכנון רצח. אז מה ההיתממות הזו שהחוק מונע ממנו?

  לא הבנתי את הדוגמה של יוברט. מה הוא קשור לכאן? יש גם אזרחים ישראלים שהורשעו בחו"ל ומרצים מאסר בחו"ל, כי עשו עבירות באותן מדינות. בטח בעבירות נגד גופו של אדם. מה לא בסדר כאן?
  ענק הקישור שהבאת בנוגע לאיסור שידורי טלוויזיה מהים ע"י אזרחי ישראל! זה נראה כמו חוק שנתפר במיוחד עבור ערוץ 7.
  נגיד שסבן (בהנחה והוא עדיין נחשב אזרח ישראל) רוצה להקים ערוץ טלוויזיה בינלאומי שממוקם על ספינה באוקיאנוס השקט – הוא עבריין?! גדול. איזו מדינת גמדים.
  מזמן נאמר שחוקים לצורך עניין מאוד מסוים או אדם הם לא לגיטימיים (אלא אם נפתח תחום חדש של עבירות שיש צורך להתייחס אליו. כמו עבירות מחשב…).

  ולענייננו, מדובר כאן על דברים מאוד בסיסיים, הסתה לרצח או תכנון רצח. הראיתי לעיל שהשב"כ כבר הכניס יהודי למעצר מינהלי ארוך טווח. מה השתנה מאז?
  לערבים אסור לרצוח וליהודים מותר?

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *