Web Analytics Made Easy - Statcounter

איך כמעט הקמתי את YNET (או לא)

 

חייו של אדם רצופים החלטות יומיומיות קטנות וגדולות הקובעות את מהלך חייו. ייתכן והחלטה כזו שקיבלתי לפני שנים רבות, מנעה ממני להיות אחד מעובדי אתר YNET.

 

בשנת 1997, בעת שעבדתי באחת מעבודות הקודמות שלי בתחום המחשב, חיפשתי מקום עבודה חדש, ובעת עיון במודעות ה"דרושים" של סוף השבוע מצאתי מודעה שחיפשה מועמד עם רקע בתקשורת ועיתונאות וגם עם רקע חזק בתחום המחשבים, עבור תאגיד תקשורת גדול.

שלחתי למפרסמי המודעה את קורות חיי, ולאחר מספר ימים פנו אלי מ"ידיעות אחרונות" וזימנו אותי לראיון.
הראיון התבצע בתוך מכולה הממוקמת על גג בנין "ידיעות" (ואני חושב שהיא עדיין נמצאת שם גם היום, כולל אנטנה עגולה על ראשה). אני חייב לציין שמיקום הראיון היה ביזארי בעיניי במידה מסוימת, וגם קצת העיד בדיעבד על הרצינות שהעיתון ייחס לנושא…

הראיון היה עם איש צעיר, ככל שזכור לי מעין פרויקטור שקישר בין נושאי המחשוב לנושאי התכנים של העיתון. הוא אמר שהם רוצים להתחיל ולהעלות תכנים של העיתון לאינטרנט, בינתיים רק תכנים שהעיתון ממילא מייצר ולא תכנים מקוריים, וכנראה שבעתיד התחום יתפתח בצורה יותר עצמאית, והם רוצים אדם שיש לו רקע בתקשורת המונים (לי הייתה רק ההשכלה הרשמית בתחום, ללא ניסיון) וגם בתחומי המחשוב.

כנראה שהשארתי רושם טוב והראיון הבא חידד דברים, אם כי לא בכיוון שרציתי: זומנתי לראיון עם יגאל גלאי, עורך "פנאי פלוס", במשרדו המאוד-לא-מפואר בבנין מערכת "לאישה" (ככל שזכור לי), במעמקי התחנה המרכזית הישנה.
מר גלאי הבהיר לי שמדובר רק בהעלאת התכנים של "פנאי פלוס" לאתר משלהם, ושום דבר מ"ידיעות" וכי אין כרגע שום כוונות לעיתונאות אינטרנט עצמאית. הוא הבהיר שהוא צריך למעשה WebMaster, כלומר מנהל אתר אינטרנט, ללא שום כתיבה או עריכת תכנים. עבודה טכנית נטו.

מאחר וכוונתי הייתה לשלב בין תקשורת המונים למחשוב, הבנתי שהג'וב הזה הוא כנראה נתיב ללא מוצא ולבטח לא מאתגר או מתגמל במיוחד, ולכן הסרתי את מועמדותי למשרה זו.

אינני יודע האם אתר YNET אכן קם מתוך יוזמה זו של "ידיעות", אך המצב כיום הוא ש"פנאי פלוס" אינו קיים באתר משלו, וכל מי שינסה להגיע לשם הדומיין www.pnaiplus.co.il יגלה שהוא מגיע אל תוך תת-מדור ב"תרבות ובידור" של אתר YNET.

 

נ.ב.:

אם אנחנו כבר בנושאי YNET… – האתר באופן עקבי לא מבצע הגהות, התאמות או סתם נזהר. יש מקומות טובים יותר לחסוך והמהירות מהשטן.


דוגמה ראשונה
:
תקציר הכתבה הראשית בעמוד הראשי, אין יותר מרכזי מזה

        לא רק שזה לא מועיל להואיל, זה אפילו מזיק

 

דוגמה שנייה:
ממדור הספורט בעמוד הראשי, האיות נכון, אבל דו-משמעי, אולי היה עדיף להוסיף י'

יש דרכים יותר מנומסות להביע מורת רוח

דוגמה שלישית:
מתוך כתבה של רוני – הקול קול צביק, אבל הידיים ידי אביבה (עדיין לא תוקן, למרות שגלוברמן העיר להם בתגובות)

                                        שיבוט / הפרית בלוגרים? שינוי מין?

 

Join the Conversation

16 Comments

 1. ראשית, סליחה שלא עניתי לך עד כה. מצטער. פרח מזיכרוני.

  בתשובה לשאלתך המקורית: איזה מעמד? לספרים?
  פה זה לא בדיוק YNET ולא הפופיק של הקולטורה, למרות שאנחנו מנסים לנפנף בידיים בכדי לקבל תשומות לב (הטעות בכוונה).

  לא היה מקרה שידוע לי בבירור שמישהו ידע על זה שאני כותב כאן, לפני שהוא קיבל את הקו"ח שלי בהקשר של מציאת עבודה.

  היה רק מקרה אחד שבו מישהו התייחס לאתר לאחר שקיבל את הקו"ח, שם מוזכר האתר (והוא התקשר *שעה אחת* לאחר ששלחתי את קו"ח בדואל! הייתי בשוק): הוא שאל "למה "איש סיסטם סחוט""? ואמרתי לו שזה בגלל שזה נכתב עוד בזמן שעבדתי וכך הרגשתי עקב עומס עבודה מוגזם.

  אני משער שכעת אני צריך לשנות את הלוגו הזה, בכדי לא להפחיד מעסיקים עתידיים. אני צריך להיכנס למוד עליזות, עליצות ושאיפה בלתי מתפשרת לעבודה אינטנסיבית.
  צריך להתחיל לחשוב על משהו חדש.

 2. כבר אז ענית לי. חשבתי אולי יהיו לך עוד תשובות מעניינות.

 3. נסה "איש סיסטם להוט…" או "רהוט…", או "איש סיסטם מלוטש ואבא מותש".

  ולגבי בעיות הגהה ושגיאות כתיב – הן רווחות בכל האתרים, כלל הארץ און ליין, וגם לא נדירות בעיתונים הכתובים.

  אותי הצחיקה שגיאה מספרית בווינט – בכותרת ידיעה לפני הבחירות, על המועצה הדתית בירוחם שהיתה צריכה להיסגר ולא נסגרה, טעו בין מיליון למיליארד וכתבו משהו כמו – "תקציב המועצה הדתית 15 מיליארד שקל" עשרות תגובות לא התייחסו כלל לנתון הלא סביר, שלא תוקן אלא למחרת.

 4. הן עניין שבשגרה, אז באתרי האינטרנט קל וחומר בן בנו של קל וחומר.

  צחקתי בקול (לבד בבית) כשקראתי את הכיתוב מתחת ל"שיט".

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *