Web Analytics Made Easy - Statcounter

הד"ר ירצה לנו סולו?

 

טוב, אני לא יכול יותר לחכות עם הסקופ הזה. חיכיתי עם זה הרבה זמן. יכול להיות שזה לא יתממש אבל ממילא "טובה תקווה מחיים".

בסביבות תחילת חודש ספטמבר ניסו ב-YNET להביא תכנים מופשטים יותר למדור המחשבים על ידי הבאת דברים שנשא פרופסור שיזף רפאלי בהרצאות שנערכו במפגש שנשא את הכותרת "מבוא לאתיקה במחשוב", במרכז לאתיקה, אשר בירושלים (מאמר ראשון, מאמר שני).
להערכתי זה היה ניסיון נועז מצד YNET, אם כי חסר תועלת מראש. YNET מעולם לא מיצב עצמו כבמת דיונים מעמיקה, וכמובן שהדברים של פרופסור רפאלי נעלמו באתר (מיעוט תגובות) או שזכו לתגובות "לא-אקדמאיות" (ככה, בעדינות). לצערי, האתר לא הביא עוד דברים מפיו של פרופסור רפאלי.

את הפרופסור אני זוכר מלימודי ב"מכללה למנהל", במסגרת לימודי התקשורת, במסלול "תקשורת ממוחשבת", בשנת 1993 לערך.
אני חושב שאז הוא לימד בירושלים, והובא כמרצה אורח, שניסה להכניס בנו קצת הבנה על מחשב בכלל, ועל תחילתה של רשת האינטרנט ואפילו לימד אותנו כיצד להפעיל תוכנה ליצירת קישורים שהוא בעצמו כתב (מבוססת DOS, לפי מיטב זכרוני).

הפרופסור הוא איש גדול, פיזית, עם זקן עבות וקול בס רועם. מעין נביא. נביא מחשבים. בקלות ראית כמה הוא אוהב את הנושא, מכור לו, שקוע בתוכו, נהנה מכל נגיעה בכל זווית אפשרית.
ממש אב-טיפוס לאנשי האקדמיה שחיים את הנושא בו הם עוסקים (והסטודנטים הם איזה הכרח קצת-יגונה שצריך ללמוד לחיות אתו). אבל הוא הצליח לשמור על מגע סביר איתנו ולא להראות סלידה, אם כי נדמה לי שהוא היה מעדיף לבלות את זמן הלימוד בכתיבת עוד תכנית מחשב או להתחבר לרשת.
אהבתי את התשוקה של האדם למקצוע שלו. וזו לא תשוקה בלבד, האיש מבין עניין ויש לו דברים מקורים וחכמים להגיד.
אני חושב ששווה לעניין אותו לכתוב באתר הזה.

הדברים מפיו שהובאו ב-YNET, הביאו אותי לראות מה קורה אתו כיום דרך הקישורים שהופיעו בסוף הכתבות.
קודם כל, יש לו אתר משלו (בו הוא גם מסביר בחינניות למה לא כדאי לעשות Ph.D., ובטח לא אצלו. זהירות זה קובץ WORD), והוא גם חבר בפורום הנקרא "המרכז לחקר חברת המידע", הפועל במסגרת אוניברסיטת חיפה, שם הוא מלמד כיום.

אם תכנסו לאתר של "המרכז", ובמסגרת הימנית תבחרו בקישור "אירועים קרובים", ובמסגרת השמאלית תגללו למטה, לתאריך 31/12/03 (בספטמבר זה עוד היה כזה כללי, "דצמבר 2003"), תמצאו הרצאה של רופא מוכר, בנושא מוכר, לגבי אתר מוכר.

בסביבות ספטמבר הד"ר היה בחופשה, ולכן המתנתי שיחזור בכדי לקבל את תגובתו. לאחר שהוא חזר הוא אמר שזה עוד לא סגור, והוא צריך לברר פרטים נוספים.
המתנתי לו ומדי פעם ניסיתי, ככה בעדינות מנדנדת לברר פרטים, אך עד כה לא הצלחתי לקבל ממנו פרטים, והוא אף אמר שלא בטוח שזה יתקיים. אולם, עכשיו, לאחר שכעת מופיע תאריך מדויק – אני משער שדברים בכל אופן התקדמו.

רגע, רגע, עדכון חם: הד"ר טוען שאכן תתקיים הרצאה. טוען שאין הרבה קשר בין הכותרת לתוכן. לא יודע אם אפשר לבוא. 
(ואני מעיר: מה זה שלא ייתנו לנו להיכנס. גרזינים אנחנו נביא בעירו. גרזינים! אתה שומע, ד"ר? לעולם לא תיסע לחיפה בדד. אנחנו נשגיח עליך טוב-טוב, חבוב)

זהו, אני לא רודף אחריו יותר. ממילא הוא משיב בדואל תשובות באורך של מיקרונים.
אם הוא רוצה, שיגיב בזמן ובמקום המתאימים לו.

מתאים לכם טיול שנתי לחיפה, לכבוד השנה החדשה?

 

Join the Conversation

5 Comments

 1. תגיד, ישדרו את זה בפיי-פר וויו?
  אני בעד לנסוע לשם, ולעשות את הקטע האהוב ביותר על דתיים בבר-מצווה – להפריע לנאום שלו בהפסקות של פעם בדקה, עם מיטב הלהיטים, החל מ"עוצו עיצה ותופר" ועד "אוהו אוהו אוהו אוהו אייייייייי". אולי ישדרו את זה גם בערוץ התכלת.

  בכלל, מה הוא מבין בבלוגים? לא ראיתי שיש לו אפילו בלוג בישראבלוג, תפוז או MyBlog. קודם שינסה ורק אחר כך ידבר. כמו שאומרים, those who can, do, and those who can't – teach.

  (ירדן, אני אכתוב מחר על הלוח 500 פעם "לא יורקים לבאר שמארחת אותך", בסדר?)

 2. לירדן היה בלוג בטרם הומצאה המילה, בלוג מצויין ובלתי נשכח למי שקרא אותו.
  חוץ מזה, נדמה לי שהוא כתב בהבלוג
  חוץ מזה מי שמתעסק עם ירדן חוטף ממני.

 3. 98', נדמה לי, של וואלה. שלחנו לו (בתיאום) חולצה של וואלה, אבל הנקניק לא הלך איתה לעבודה שלו ביואל.

 4. מי שקרא/ה, זוכר/ת. גם את המילים, גם את העיצוב.
  אחרי דבר כזה אפשר לשתוק גם חמש שנים.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *