Web Analytics Made Easy - Statcounter

הדור הבא עלינו לטובה או נפלאות דרכי הרשת

מזה זמן אני מנוי על היוצר "דור פרא" ב"במה חדשה" וגם הבאתי בעבר קישור לשיר נהדר שלו (מילים בלבד).

והנה, על הבוקר קיבלתי עדכון שהוא העלה יצירה חדשה. והפעם… "מיה"! שיר שמח, זורם, שובב, מקצועי לעילא – הלחן, העיבוד, הנגינה, השירה (גם אם אין לו קול פעמונים… אבל קול מהחיים). אני חייב להגיד שהשיר הזכיר לי את ה-Traveling Wilburys. אם זה מה שהוא הוציא תחת ידיו כמתנת יום הולדת של הרגע האחרון, אז מה הוא יוציא כאשר הוא יתכנן מראש?!
אתם חייבים להקשיב לו!
השיר כבר אצלי בלופ כל הבוקר, וכך גם החיוך המטופש שלא יורד ממני.

בדף השיר כתב דור שהשיר הוקלט באולפן "סוף היקום" אשר בבאר-שבע וגם הזכיר את איתן פישר כמי שהיה שותף לשיר. התחלתי לחפש ברשת מה עושה אולפן הקלטות בבאר-שבע (כן, אני יודע, אני מתנשא מהמרכז), ואולי אוכל למצוא עוד יוצרים מהאולפן הזה. החיפוש הוביל אותי לרשימה של השכן עומר מיכאליס, בה הוא המליץ על היוצר דויד פרץ, ואליה צורפו שני קטעים אינסטרומנטליים, שהיו חביבים, אבל לא התחברתי כל כך אליהם כאשר קראתי את הרשימה בזמן שהועלתה לאתר.
כעת ראיתי שבסוף הרשימה הגיב גם דויד בעצמו, וציין כי היצירות נוגנו באולפני "סוף היקום", שהם למעשה ביתו (אם הבנתי נכון), וגם הוא הזכיר את איתן פישר, שעובד על אלבום סולו. יופי, אמרתי לעצמי, מצאתי שלושה יוצרים מוכשרים באולפן אחד!

ואז לחצתי על הקישור שדויד פרץ הוסיף לתגובה שלו בכדי להגיע לאתר שלו, והגעתי לדף היוצר של "דור פרא" ב"במה חדשה"…

איזה שמחה יש בשמחת הגילוי. גילוי אוצרות כמו מגלי הארצות של פעם. אז את העולם הפיזי כבר גילו ומיפו – ועכשיו ברשת אנו גולשים, חוקרים, ומוצאים את היקום האנושי, הרוחני, הנפשי. מוצאים זה את זה, מוצאים את עצמנו.

אה… וכמעט שכחתי, מזל טוב מיה!

Join the Conversation

7 Comments

 1. # שכחתי ובדיעבד מצאתי שהגב' אביבה משמרי, גם שכנה, כתבה עליו עוד לפני עומר: . אם שלושה מאותו אתר כותבים עליך, סימן שהלך עליך…

  # ראיון עם האיש באתר "מומה" + קטעי מוזיקה קצרים: http://www.mooma.com/article.asp?pgId=4994&CatId=11

  # ביקורת במגזין "מוזיקה": http://www.muzica.co.il/article.php?sid=408

  אמנם האיש מתרכז בבלוז ואינסטרומנטלי, אבל לאור השיר הנ"ל נראה לי שהוא הרבה יותר מתאים לרוק רך. אולי הוא יעשה מעבר דומה לזה שעשתה להקת "פליטווד מק", זה מאוד עזר להם…

 2. השיר הנ"ל לא מתאים לשם? (וגלגל"צ זו לא קללה, היא עוזרת להעביר את היום ברגיעה, וזה חשוב בארץ כמו שלנו)

  אשרי האיש שהוא מפזז לו בכזות טבעיות מוצלחת בין סגנונות שונים, אבל אני דואג לעצמי! אני רוצה עוד הרבה שירים כאלה. אני מעדיף אותו שמח על עצוב. כרגע זה 2:1 (את ועומר) לטובת הבלוז, אבל אני יריב עיקש ועוד רבים יראו את האור!

 3. הלך עלי ??
  טוב לדעת. 🙂

  הסיפור הוא הפוך. בצעירותי הייתי מעורב בלהקות נויז-פופ- רוק רך וואטבר. בדומה למה שששמעת ב-מיה , אבל אחרי זה היו חוזים מחורבנים, תקליט גנוז. ובסופו של דבר הלכתי למקומות אחרים כמו בלובנד, שזה הצד שאני הכי גאה בו ומשום מה אף אחד לא טרח להזכיר. (אולי עומר ? ) נכון שבשנים האחרונות מצאתי את עצמי עמוק בפולק קאנטרי ובבלוז. אבל אף פעם לא הייתי רק זה או רק זה מבחינתי הכל מוזיקה ותמיד עשיתי דברים שונים מתוך עניין גרידא. רק שלא כול הדברים שעשיתי יצאו החוצה.
  בכל מקרה שמחתי שגם אתה אביבה עומר דנה ועוד אנשים שאני לא מכיר אהבו ובעיקר שזה עשה להם משהו כי מבחינתי זה מה שחשוב באמת ולגבי ענייני גלגל"ץ? ובכן בוא נאמר שאין חשש גדול שאני אגיע לשם בזמן הקרוב 🙂

  שבת שלום.

 4. מה גנוז?! תביא מייד!

  אני מודה שאת בלובנד אני לא מכיר (מעדיף חמאה על פני מרגרינה), אבל כעת אנסה לחפש.

  אני אישית אשמח אם תעשה עוד דברים בסגנון "מיה", זה פשוט נהדר.
  ולגבי גלגל"צ, תשאיר את זה לי.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *