Web Analytics Made Easy - Statcounter

קווין מיטניק בישראל

אני לא יודע אם זה קשור לשובם לגבולנו של הבוני וקלייד הדיגיטליים שלנו, בני הזוג מיכאל ורות האפרתי (הידועים בלהיטם "הבא בתור הוא סוס") – אבל קווין מיטניק, ההאקר (לשעבר) המפורסם בעולם (תואר שגם זיכה אותו בחופשה ארוכה במתקני שירות בתי-הסוהר של ארה"ב), יכבד בנוכחותו את ארץ הקודש, ב-23 לפברואר 2006 בתל-אביב, במסגרת כנס אבטחת מידע (קובץ PDF) (האתר באנגלית) של הסניף הישראלי של חברת הייעוץ העולמית IDC (שזה כמו גרטנר, רק בלי ריבוע קסם).

מר מיטניק עובד כיום כיועץ אבטחת מידע עצמאי. כנראה שהוא הבין לבסוף שבתור יועץ הוא יכול להרוויח לא פחות מאשר בפשיעה מקוונת, לבצע פחות או יותר את אותה העבודה ולבסוף אפילו יודו לו (גם אם לא תמיד ידעו למה).

                                         הנחתום מעיד על עיסתו

(גילוי נאות: גילעד נס, עובד IDC (יש תמונה!), הינו ידיד וירטואלי)

בתחילה נראה אמנם שהנושא המרכזי של הכנס הוא הצד האנושי-חברתי של הפשיעה המקוונת, ועל כן קווין הוא המרצה הראשי, אולם בסה"כ נראה ש, כרגיל, בסוף יש מספר נושאים בתכנית, בכדי שקהל רחב ככל שניתן יגיע (ואכן, מניסיוני, רובם רחבים), ואם ניתן, אז שגם ישלם:

* כאמור לעיל, ההרצאה המרכזית היא של מיטניק, ושמה "אמנות ההונאה", כשמו של הספר שכתב בנושא (שאגב, מצוי ברשת באופן חופשי בתבנית PDF. סורק מהאקר (לשעבר) פטור?).
המרטיר כנראה ידבר על מה שקרוי "Social Engineering", מה שקרוי בעברית "הנדסה חברתית", או בעברית צחה: קומבינה, לעבוד על אנשים בכדי להוציא מהם מידע או לגרום להם לבצע פעולות שונות.

* דן יכין (IDC ישראל) – על דליפת מידע מארגונים (מה שמחזיר אותנו למשפחת האפרתי והטרויאני), נושא שתופס תאוצה וחשיבות לאחרונה, וקיימים בארץ כמה יצרנים עם פתרונות מעניינים.

* אריאל פלד (נשיא סניף ישראל של ארגון אבטחת המידע ISSA. האתר הישראלי עדיין לא פעיל) – על הקונפליקט בין אבטחת מידע לפרטיות.

* ולדובר המפתיע של הכנס, סגן ניצב אבי אביב, ראש מפלג עבירות מחשב החדש של משטרת ישראל – מגיקים לעבריינים, על התחכום והמקצועיות הגוברים של הפושעים המקוונים.
נדמה לי שזו תהיה ההופעה הפומבית הראשונה שלו מאז כניסתו לתפקיד.

* כרגיל, שאר ההרצאות (שהן הרוב), הן של דוברים של חברות מסחריות המעניקות חסות כלכלית לכנס, ולכן לא אפרט אותן כאן (אם כי הן בהחלט יכולות להיות מעניינות).

בטופס ההרשמה לכנס ניתן לשמור מקום תמורת סכומים שונים של עשרות דולרים, אם כי נשמרים 100 מקומות חינם לבכירים רלוונטיים לנושא, על בסיס כל הקודם זוכה (אני חושב שגם שייכות לארגון עם כיסים עמוקים יכולה לעזור). נסו את מזלכם.

אני משער שבמסגרת יחסי-הציבור לכנס נוכל לקרוא ראיון נרחב עם הקדוש באחד ממוספי סוף השבוע במי מעיתוני ארצנו אשר התחנף או איים טוב יותר. במקרה הזה אני חושב שעדיף להתחנף.

(ואגב, IDC, בלי להעליב, בפעם הבאה תביאו מישהו פחות מיתולוגי אבל קצת יותר רלוונטי לימינו,
כמו ברוס שיינר, אתם יכולים. תודה.)

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *