Web Analytics Made Easy - Statcounter

אני לרשותכם

ותצא בת-קול קורא לקצווי ארץ: מה אתם רוצים? מה בקשתכם?

 

בתור אדם שזמנו אינו זמין לרוב, חשבתי שאולי בכל אופן אוכל לנדב את עצמי לטובת הכלל על ידי פרסום הסברים ומדריכים שונים בנושאי מחשוב, באתר זה, לטובת כלל ציבור הגולשים.

אני יודע שלא אוכל לספק את כולם, מאחר ולכל אחד רמות ידע שונות בנושאי מחשוב ותקשורת, אבל אשתדל להיות מפורט ובהיר ככל שניתן. ההסברים יהיו כלליים בליווי דוגמאות מהשטח, אבל לא "איך לעשות פונקציה באקסל" או "הפקס לא עובד לי". זה לא המקום.

לכן, אשמח באם תגיבו ברשימה זו ותספרו לי מה התחומים שמעניינים אתכם במסגרת ידיעותיי הצנועות בתחומי ניהול רשת (סביבת MS), חומרת שרתים, תקשורת (מקומית בעיקר), אבטחת מידע (אנטי וירוס, גיבוי, Fire Wall, ‏Intrusion Detection System).

מצד שני, אתם גם יכולים להציע נושאים שאינם בתחום ידיעותיי כרגע – ואם הם יראו לי מעניינים, אני אשמח לנבור בהם ולחזור עם מסקנות למען כולנו.

רק היום – נסו את מזלכם!

 

 

Join the Conversation

28 Comments

 1. על שיטות להקמת רשת ביתית בחלוקה למספר קטגוריות:
  1. רשת למטרת שיתוף אינטרנט בלבד
  2. רשת אמיתית ביתית
  3. רשת אלחוטית ביתית לעומת רשת מבוסס כבלים

 2. על שיטות להקמת רשת ביתית בחלוקה למספר קטגוריות:
  1. רשת למטרת שיתוף אינטרנט בלבד
  2. רשת אמיתית ביתית
  3. רשת אלחוטית ביתית לעומת רשת מבוסס כבלים

 3. כבלים – אני משער שכוונתך היא לכבלים פיזיים המספקים תקשורת מקומית (אתרנט), ולא לחברות הכבלים, המספקות חיבור לאינטרנט. נכון?

 4. יוזמה נחמדה!
  השאלה שלי היא, כמה חשוב ברשת ביתית להשתמש בתוכנות פיירוול בנוסף לנתב שאמור להיות פיירוול בעצמו?

 5. זה כמובן מצריך דיון שלם בנפרד, אבל כתשובה מהירה:

  לרשת ביתית מספיק FW אחד, אין צורך בשניים מקבילים או בטור. זו הגזמה פראית שרק תסבך את החיים. גם אחד מספק כאבי ראש למכביר…

  מצד שני, חייבים לפחות FW אחד בכל מקרה של התחברות לאינטרנט (קבועה או זמנית). אם הוא מממומש ברמת הנתב, והוא מספיק טוב, גמיש וידידותי (הגדרות קצת מעורפלות כעת, אני יודע) – אז זה עדיף על פני FW במחשב, מפני שהוא יותר "כולבויניק" (המחשב, הכוונה) ויש סיכוי גבוה יותר שה-FW יתרסק או פעולתו תיפגם בגלל מערכת ההפעלה, יישומים אחרים או חומרות המשודכות למחשב.

  חשוב לבדוק לפני הרכישה: לא כל נתב הוא בהכרח FW, וגם אם יש FW בנתב, אז לעתים הוא רק תוספת ל"רשימת ההטבות" של המוצר ולא תמיד תכונה חזקה בפני עצמה. מצריך בדיקה יסודית יותר.

 6. לדעתי נסחפת

  מה זה נסו את מזלכם ?

  אפשר לחשוב ..האורקל מדלפי…

 7. באמת תודה רבה לך מר כספי.

  אולי כתיבת מדריכים בנושאי מחשוב, יניא אותך בכתיבת שטויות בנושאי רווחה וכלכלה בהן אתה לא בקיא וחושב בצורה של שכיר לא מעודכן במצב המשק.

  אם אתה רוצה לכתוב מדריכים, תתחיל לכתוב.
  אל תדבר. תעשה!

 8. כל המטיפים הסדרתיים האלה חושבים שמישהו חייב להם משהו באינטרנט. רוצים? תקראו; לא רוצים? אל תקראו. אבל כל עוד אתם לא משקיעים שקל בתוכן האינטרנטי, אז תרגיעו עם הפוזה הישראלית של "מגיע לי", כי אף אחד לא חייב לכם פה כלום.

 9. שי: הכוונה הייתה: אולי יש לי ידע בתחום שאתם רוצים לדעת עליו – ולכן אוכל ללמד אתכם.
  כמובן שהכוונה אינה ללמד את מי שכבר יודע, הוא לא צריך אותי. אולי אני צריך אותו…
  חוץ מזה, אני לא מכיר את תחום האורקל, וגם לא את תחום הדלפי – כך שלבטח אני לא האורקל מדלפי.

  למטנף של האינטרנט:
  1. אני אכתוב על מה שאני רוצה, בלי אישור ממך. תבע אותי.
  2. אני מעדיף לכתוב על נושא שמעניין כמה שיותר אנשים ולא סתם מהרהורי ליבי. קודם מבררים מה הציבור רוצה בכדי להבטיח מקסימום קהל. זה נקרא גישה שיווקית. תלמד.
  וחוץ מזה, הכתיבה תניא לא יניא. נקבה.

  ותזכרו רבותי הפוחזים: מה שבחינם שווה את מחירו. אתם לא חייבים לבזבז עלי את זמנכם היקר. שמרו את הרוק שלכם למטרות טובות יותר.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *