Web Analytics Made Easy - Statcounter

שינוי בתכני האתר

לאחר שנתיים וחצי של כתיבה באתר זה, ולאחר חצי שנה בערך שאני כותב כאן בקצב מופחת, עשיתי קצת חושבים על האתר הזה.

מטרתו המוצהרת של האתר, כפי שהבעתי אותה בפני צוות "רשימות" בראשית הדרך, הייתה כתיבה על נושאי מחשבים, תקשורת (מחשבים והמונים) ואבטחת מידע.
לצערי, ובהחלט באשמתי, לא עמדתי בהתחייבות זו באופן מלא ועקבי. כתבתי גם לא מעט על דברים אישיים, פוליטיים ועוד שונות. כנראה נסחפתי מעצם קיומו של אתר משלי, מקלות התפעול של המערכת, וגם במידה מסוימת מהקהילה התוססת, הן של השכנים מ"רשימות" והן של המגיבים.
צוות "רשימות" לא התערב במגמה זו ולא הביע מורת רוח בשום דרך ישירה או עקיפה, כפי שהתחייב. מרגע שבעל אתר קיבל אתר, האחריות על תכניו היא עליו בלבד, לטוב ולרע.

בנוסף, חשבתי על הקוראים. עד כמה שלא תנסה לשכנע עצמך שאתה כותב רק עבור עצמך, ברור שיש קהל חיצוני לך. אחרת היית יכול לכתוב לעצמך מבלי לפרסם לעולם.
הקוראים לא יכולים לדעת למה לצפות כאשר הם רואים שפרסמתי רשימה חדשה. אני מאמין שרק מעטים, אם בכלל, ירצו לקרוא אצלי גם אודות בלוגים ומנגנון התקשורת של XP מצד אחד וגם על טיול משפחתי מצד שני. לכל אחד יהיו ציפיות ודברים אחרים שהוא מעדיף לקרוא אצלי, כך שתמיד אאכזב מישהו.
ברור שלי זה יותר נוח להעלות את הכול לאתר אחד, אבל זה לא הוגן כלפי הקוראים.

לכן, אני רוצה לנסות ולחזור באופן מלא למטרות המקוריות של האתר, ולבצע הפרדה ומיקוד.
בשל כך, לפני מספר שבועות פתחתי בלוג אישי ב"תפוז". הוא יעסוק בכל הנושאים שלא אראה לנכון לקיים עבורם בלוג ממוקד, ולכן יעסוק בזוטות של החיים כמו משפחה, פוליטיקה, חברה, דת, תרבות, מזון, שטויות ועוד.
אינני בטוח ש"תפוז" ו"רשימות" הן תחנות סופיות, כי יש לי מחשבות על מעבר לפעילות באתר שיהיה לגמרי שלי, עם שם דומיין עצמאי, אשר אולי גם יניב שקל או שניים, אם אוכל גם להרוויח גם מכתיבתי בדרך זו אחרת.

האתר הזה, ב"רשימות", יישאר בינתיים כמו שהוא, עם היסטורית התכנים המעורבים שלו, ואנסה להביא לפרסום טיוטות (רבות) שטרם התפרסמו, אם כי אשתדל לסנן את אלו עם התכנים שאינם מתאימים לכיוון המתוקן של אתר זה, ולהעביר אותן ל"תפוז".
ברגע שאמצא את הסידור המתאים לתכנים הותיקים שאינם מתאימים, אעביר אותם למקום חדש, אם כי זו תהיה בעיה, בייחוד באלו אשר מכילים תגובות. אנסה לסדר את זה.

אולם מעתה ואילך, כאמור, באתר זה אתמקד בנושאים המדוברים לעיל, ולא רק באופן כללי, אלא גם אשתדל להעלות תכנים יותר טכניים, ואם אוכל אז גם תכנים בסגנון "מדריכים" וסקירת מוצרים ושירותים – כל זאת מבלי לוותר על נימה אישית וחוש הומור…

מי שבכל אופן ירצה לצרוך את שני האתרים, הרי שכל הערוצים פתוחים בשני האתרים – דפדוף רגיל, הרשמה לקבלת דואל בעת פרסום פוסט חדש (ב"רשימות", ב"תפוז" קיים מנגנון ישיר בדף הראשי של האתר שלי בשם "נשארים מעודכנים") ו-RSS (רשימות, תפוז).

כל מי שמעוניין לבקש תכנים מסוימים לאתר זה (בלי נדר ומבלי להתחייב. אני פשוט רוצה לדעת מה מבוקש יותר, ולהשתדל לטפל בנושאים אלו בעדיפות גבוהה יותר), להעיר, להאיר או כל מסר אחר, מוזמן לשלוח אלי דואל.

שיהיה לנו בהצלחה ובכיף.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *