Web Analytics Made Easy - Statcounter

קריאה לסיוע – מתכנתי WEB מתנדבים

רשימה קצת שונה הפעם.

אני, כותבים אחרים ב"רשימות" וחברי צוות האתר מקיימים את "רשימות" כבר כמעט שנה (ו"קונספציה" קיים כבר מהמאה הקודמת, 1999) ומנסים לפרסם תכנים מעניינים, מאתגרים, ובתקווה גם מענגים מדי פעם.
כולנו עושים זאת על בסיס זמננו החופשי, למען עצמנו (נודה ולא נבוש) ולמען קהל הגולשים, ללא תמורה.

הפעם אני רוצה לפנות אליכם, הגולשים.
לכל אנשים הנזכרים לעיל יש הרבה רעיונות כיצד לשפר ולקדם את האתרים מבחינות רבות, אבל יש לנו בעיה לעשות זאת בגלל חוסר במתכנתים שיכולים להוציא את הרעיונות לפועל.

לכן, אני רוצה ליידע אתכם שהצוות המנהל את האתרים מחפש מתכנתים מתנדבים המתמחים בפיתוח לסביבת WEB – בעלי ניסיון ב-ASP, שרת Microsoft SQL Server,
‏Java Scripts ו-XML.

אם אתם מתכנתים בעלי היכולות הנזכרות לעיל (או אם אתם מכירים כאלו, תוכלו להפנות אותם), ומוכנים להקדיש מזמנכם החופשי לנושא באופן רציני – ירדן ישמח לשמוע מכם.

חשוב להבהיר מראש שהעבודה היא על מכלול הפרויקטים באתרי קונספציה-רשימות, על בסיס שעות הפנאי הגמישות של המתנדבים, וכמובן שהתמורה היחידה שאפשר להעניק למתנדבים היא קרדיט פומבי.

אם אתם גולשים ב"רשימות" וב"קונספציה" כבר מזה זמן מה וחושבים שמה שנעשה כאן הוא ראוי – נשמח לקבל מכם עזרה שתסייע לכולנו לעשות דברים עוד יותר טובים.

תודה.

Join the Conversation

26 Comments

 1. ראשית אסף, לא השארת כתובת דואל, אז יהיה לי קשה לשלוח לך אנשים.
  אני לא מכיר אותך, לא יודע מה עשית בחייך שגרם לי או לאחרים משהו טוב, בכדי שאתגייס בשבילך. תפרט.

  תחזור לקרוא למעלה את השורה שמתחילה ב"כולנו" ועד ל"תמורה". אני לא חושב שמישהו מאתנו מתבייש במה שהוא עושה כאן, וברור שזה למען כל אחד מאתנו כדבר ראשון, והנאת הגולשים היא רק השלב השני. ככה זה עובד בחיים.

  באמת, יש גבול לכל אנונימי הבא לכאן, שופך את תכולת מררתו והולך לדרכו. מישהו חייב לך משהו? שילמת ולא קיבלת? לא טוב לך? לך מכאן. תמצא משהו חיובי לעשות עם עצמך.

 2. מכיר את הקישור שנתת והתוכנות הנלוות אליו.
  אני בטוח שגם ירדן מכיר.

  זו לא דמוקרטיה נכון להיום, יש צוות עם ראיה מסוימת, שהצליח לגייס בעקבותיו לא מעט אנשים. מי שמתאים לו – ילך אתם ומי שלא, לא.

 3. איתן ואנשי רשימות האחרים,
  אתם עושים עבודת קודש, מי יתן וירבו כמוכם!
  בברכת הצלחה בהמשך הדרך.

 4. בחודשים הראשונים לרשימות הצעתי שיפורים לממשק ולגרפיקה. המשכתי לעשות סקיצות לכל מיני דברים עד עכשיו (למשל, מערכת התגובות). אני עדיין מוכן לתרום פונטים, רעיונות וסקיצות שעשיתי. לצערי, אני לא יודע לתכנת.

 5. יהיו הסיבות אשר יהיו ללמה מישהו ירצה להתנדב לעבוד בחינם על פרויקט שנהגה ומוכתב על ידי מישהו אחר, זה יהיה הרבה יותר יעיל אם ירדן יערוך רשימת פרויקטים ומיומניות הנדרשות לכל פרויקט ואתה תפרסם את הרשימה או לינק אליה. הציפיה שיהיו אנשים שמיוזמתם ישקיעו את הזמן והמאמץ לתקשר עם ירדן בשביל שהוא יבקש מהם לעשות דברים שהם לא מוכשרים או רוצים לעשות נראית לי מופרזת לחלוטין.

 6. לא נעים לי לומר: אבל אף אחד לא שאל לדעתכם.
  זה לא ניתוח אירוע ולא דיון, או התערבות על סיכויי ההצלחה של קריאה זו לסיוע.

  חשבת אולי ירדן לא רוצה לחשוף לכל העולם פרויקטים עתידיים ומטרות? אולי הוא רוצה לחשוף את המערכת רק בפני מי שהוכיח רצינות, יכולת ואמינות?

  דבר שמופרז לאחד הוא מקובל לחלוטין על אחר.
  תתפלא, אבל יש בעולם אנשים שמוכנים להתנדב ולתרום ללא תמורה, גם אם לא קוראים לזה "קוד פתוח".

  רשימת היכולות הנדרשות רשומה לעיל.
  מי שאין לו את היכולות המתאימות ממילא לא יגיע לידי ביצוע ומי שלא רוצה – מראש לא יתקשר עם ירדן.

  אני שמח על הרגשת המעורבות של כולכם בדבר הסיכויים להצלחת קריאת הסיוע שלי, אבל זו לא הנקודה ואם זה יצליח או ייכשל – זה עסק של מי שכבר בפנים.
  מי שרוצה לתרום מיכולותיו יצור קשר עם ירדן, ומי שלא – מוזמן להמשיך בחייו מבלי ללמד אחרים כיצד להתנהל.

 7. סליחה איתן, אני מבין שאתה לא כל כך מעוניין לשמוע ביקורת, אבל בכל הכנות, אם אתה פותח את הרשימה לתגובות אתה לא יכול לצפות מראש מה אנשים יאמרו לך.

  זה מה שקורה בתגובות לבלוגים ברשימות ומחוצה לרשימות. הרבה פעמים הרשימה עצמה משמשת רק בסיס לדיון שמגיע בעקבותיה, ולא תמיד הדיון הזה הוא מה שהתכוונת אליו מראש, גם אם אתה זה שכתב את הרשימה, ולטעמי זה לא כל כך נורא ואפילו מוסיף חלק גדול מהפלפל לפה. אתה חייב להודות שהרשימה הזו היא לא בדיוק שיא העניין התוכני, אבל בכל זאת היא גרמה לכמה אנשים להגיב פה ואפילו לחזור שוב, והרבה אחרים בטח קראו והמשיכו הלאה.

  ואחרי ההקדמה הזו, תן לי לומר לך בצורה קצת יותר מפורטת מה מפריע לי בכל זאת במה שכתבת פה, ואני לא חושב שזה מקרה שאתה הוא מנסח הפנייה הזו ולא ירדן. ברור שזכותם של אנשי קונספציה (ואינני יודע אם אתה שייך לצוות הזה או שאתה רק אחד מכותבי הבלוגים ב"רשימות") לבקש מתנדבים שיעבדו בשבילם בחינם. שני דברים הפריעו לי:

  א) הערבוב בין צוות היזמים לבין כותבי הרשימות (אתה לצורך העניין) שהוא לא ממין העניין, כי לכל אחד מהשניים יש אינטרסים שונים וגם סמכות שונה. כשנוח לך תארת את כולכם כמו צוות אחד ובמקרים אחרים דאגת להבהיר שהם זה הם. באותו הקשר, אני לא בטוח שהולם שצוות קונספציה ישתמש באחד הכותבים ברשימות כשופרו, אבל זה באמת עניין שלכם.

  ב) למרות שדאגת להבהיר שאתם עושים מה שאתם עושים קודם כל עבורכם, עולים מהטקסט שלך ניחוחות של עבודת קודש, ולא כך הוא. ברור לכולם שצוות קונספציה, גם עם רוב מניעיו טהורים והאנשים נהדרים, עושה מה שעושה מתוך אינטרסים אישיים. לכן, כשמבקשים מאנשים לעבוד בחינם עדיף לא לעטוף את הבקשה בתאור מלודרמטי שנשנע מתאים יותר לפעילות התנדבותית לקשישים.

  ורק הערה אחרונה: זו בסך הכל דעתי בנושא, אתה לא חייב לקבל אותה, ואין לכך כל קשר לטענות הצודקות שלך שלא שילמתי בשביל שום דבר פה ואם לא טוב לי אין סיבה שאשאר פה. אם אני נמצא כנראה שטוב לי ומעניין לי, ואין זה אומר שאסור לי להשמיע את דעתי ולהביע ביקורת. לגבי התשלום – לא זכור לי שמישהו פה ביקש ממני לשלם לו לפני הקריאה.

  נושא האנונימיות שלי ומציאת משהו חיובי לעשות עם עצמי הם נושאים ראויים אחרים שאני מוכן לדון גם בהם אם אתה ממש מעוניין.

 8. התכוונתי בסך הכל לפתח דיון, לא לריב או להתלהם, ולא ברור לי למה אתה חושב שהדברים שלי נובעים מרוע.
  בכל מקרה, ברור שלפחות לגבי הרשימה הזו אתה לא מעוניין בכך אז אני שוב מתנצל וחותם בזאת את הדיון, ברשותך. אולי אני באמת סכיזופרן.

 9. זה לא אתה שמקודם הגיב: "צודק. אני מתנצל."?

  אתה רוצה להמשיך. נמשיך, אם כי אני בהחלט בדרכי לאבד את סבלנותי.
  תגובות מעין אלו יגרמו לכל המתלוננים שסוגרים / מוחקים להם את התגובות להרוויח ביושר את דמי השתיקה שלהם.

  1. אני לא יודע אם קראת רשימות שלי עד היום, אבל כעיקרון אין לי בעיה לקבל ביקורת, רק שהפעם זו לא רשימה רגילה, אלא רשימה מנהלתית, עם בקשת עזרה. היא לא נועדה להיות "שיא העניין התוכני", ואני לא חייב לך ולאיש דבר, אז אשמח אם תשנה את הנימה הזו.
  ברירת המחדל שלי באתר היא שאני משאיר את התגובות פתוחות, וכך גם היה ברשימה הזו, גם בכדי לקבל מאנשים דעות שאלות שאוכל להשיב עליהן. לא ברורה לי מאיפה הפטרונות / שותפות שהגיעה בחלק מהתגובות.
  תאמין לי שהכי קל למחוק / לחסום / לסגור מראש, ואז לך ולאחרים פשוט לא יהיה איפה להתלונן.

  2. נושא האנונימיות שלך דווקא מאוד מעניין. אני כותב בשמי ואחראי לדברי, למה אתה אחראי? שם מאחורי המסכה? מה האינטרסים שלך? אנחנו לא נמצאים באותה דרגת חשיפה ויש לזה משמעות.
  אתה כותב כאילו אתה יודע כל מה שקורה: "… ואני לא חושב שזה מקרה…", "… כי לכל אחד מהשניים יש אינטרסים שונים וסמכות שונה". אכן סמכות שונה, וקיבלתי אותה על עצמי, אבל מה האינטרסים השונים?

  3. נוח לי? תגיד לי, אתה יודע לקרוא? אני לא יזמתי את האתרים, לא הקמתי אותם, לא מתחזק אותם ולא קובע דבר לגביהם. אני רק כותב באתר שלי את התכנים שלי – זו הבהרה של חלוקת התפקידים כפי שהיא במציאות, עובדה.
  *אני יזמתי* את הרעיון לרשימה הזו בגלל הסיבות שכתבתי לעיל, וכי ירדן אמר לי שבמסגרת "קונספציה" הם לא הצליחו לאתר מתכנתים *רציניים* נוספים (רציניים מבחינת הקדשת זמן לנושא), והוא הסכים שאעלה רשימה זו. מה בדיוק יוצא לי מהרשימה הזו? מלבד להתכתב בתגובות המאוסות האלו.
  אנחנו צוות אחד ברמה הרעיונית שכולנו עושים כמיטב יכולתנו לקדם דברים שונים הקשורים לאתרים האלה, כל אחד בתחום עליו הוא מופקד: הם בתחום היותר טכני-ניהולי, ואני ואחרים בכתיבת התכנים.

  4. תשמע, אם לא היינו עושים עבודת קודש זו, איפה היה לך המקום ללמד אנשים אחרים כיצד להתנהג? כתבתי כבר כמה פעמים, אנו עושים זאת בשביל עצמנו. מי שרוצה גם הוא לעשות בשביל עצמו – מוזמן להצטרף. בוא תחשוב על זה כעסקה כזאת: כל העוסקים באתרים מקדמים את עצמם, ואתה בתמורה נהנה בחינם. לא שווה?

  סליחה, אבל על מה בדיוק הביקורת שלך? אני פשוט לא תופס את הרוע הזה. באו אנשים, הקימו אתרים, הקדישו מזמנם למען קידומם העצמי, כתופעת לוואי לקידום העצמי אנשים כמוך באים ואומרים שמעניין וטוב להם באתרים האלה, וכאשר מבקשים מאנשים נוספים (שאוהבים לקדם את עצמם) להצטרף לעשייה (שכנראה תעשה גם לך ולאחרים יותר טוב ומעניין)- זה נראה לך נצלני. אתה גם נהנה וגם מתלונן על הדרך היחידה בה אנו יכולים להגביר את ההנאה שלך. אתה פולני?

 10. מכיוון שמדברים עלי, החלטתי לבקר.
  אני מציאותי, ולכן ברור לי שבמקומותינו אף אחד לא עושה שום דבר אלא אם הוא מרוויח משהו מזה.

  מה הרווח האישי שלי?
  אני רציתי להקים את רשימות כי הרגשתי שלא היה לי מספיק חומר לקריאה ברשת שמעניין אותי. זו היתה מבחינתי תכלית הקמת האתר. לשמחתי, רשימות כבר במצב שאני לא מספיק ולא רוצה לקרוא את כל התוכן שמתפרסם בו.
  הייתי שמח להמשיך ולשדרג את רשימות ואת קונספציה, כדי שיהיה לי יותר מעניין ויותר מאתגר ברשת. ברור שבדרך אני מקבל גם יחסי ציבור. אין בזה כל בושה. אני לא מקבל מזה כסף, כי אני בכלל רופא, והפרנסה שלי לא באה מהאינטרנט (לשמחתי או צערי, זו כבר שאלה אחרת).

  אם למישהו מתחשק לעזור בתכנות פיצ'רים לקונספציה ורשימות (דוגמאות – פרסונליזציה של העמוד הראשי, רשימות תזכורת באימייל לכל אתר אישי בנפרד, שדרוג של מערכת התגובות, פונקציות חדשות לאתר קונספציה החדש כמו פרסונליזציה, מדורים חדשים, אפשרויות תגובה לכל יצירה ועוד), כדי שהוא גם ייצור משהו לא לצורך עבודה, גם ישדרג אתר בו הוא אולי גולש כדי שהוא יהנה בו עוד יותר, וגם יקבל קצת יחסי ציבור בעצמו, אם זה מעניין אותו/אותה והוא/היא מוכן להשקיע מזמנו החופשי- אז שיפנה אלי.
  אם זה לא מעניין אותו, שלא יפנה אלי. וזה כל הסיפור, לא צריך לעשות פיל מכל זבוב.

  ושתהיה לכולם המשך גלישה מעניינת ברשת. בשביל זה יש אינטרנט.

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *